DAVI-EXPERT

Tel. 534 355 466
biuro@bagazniki24.pl

DAVI- EXPERT

Tel. 534 355 466
biuro@bagazniki24.pl

bagażniki24.pl/ Bagażniki dachowe

 Bagażniki dachowe

Bagażniki dachowe to belki poprzeczne montowane na dachu pojazdu, które pełnią rolę bazy pod przewóz elementów takich jak: boxy, uchwyty rowerowe i narciarskie, kajaki, drabiny itp.
Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje belek:

belki stalowe

Klasyczne belki w czarnej otulinie, najczęściej o wymiarach zbliżonych do 3x2cm. Montujemy na nich elementy za pomocą obejm. Belki stalowe najczęściej mają najgorsze parametry aerodynamiczne, czyli generują największy szum.

belki aluminiowe owalne

Belki aluminiowe zaokrąglane, najczęściej o wymiarach zbliżonych do 5x3cm. Do montażu elementów dodatkowych stosujemy górną szynę T, czyli montujemy elementy na wsuwki. Jest to wygodniejsza forma montażu niż na klasyczne obejmy.

belki aerodynamiczne

Belki spłaszczane, w kształcie skrzydła samolotu, o szerokości około 8cm. Tutaj również montaż elementów odbywa się za pomocą wsuwki T. Opływowy kształt belek powoduje maksymalną redukcję szumów. Obecnie są to najpopularniejsze belki montowane na autach osobowych.

Poza nimi występują również specjalistyczne linie do aut dostawczych i kompletne platformy dachowe (zabudowy na cały dach).